يک زينب و يک کاروان شد همسفر با ساربان

 

یکی بود یکی نبود ، زینب بود حسین نبود .

 paint21.jpg

دشمن که فکر می کرد تونسته مخ مردم کوفه رو بزنه و دید اونها رو نسبت به اهل بیت منفی کنه برای نشون دادن قدرت دستگاه اموی  و خوار نشون دادن اسرا اونها رو وارد شهر کوفه کرد  . اما این زینب بود که از این فرصت ، یعنی اولین دیداری که با انبوهی از مردم پس از واقعه کربلا داشت ، بهترین استفاده رو کرد و دستگاه فاسد اموی رو افشا کرد و دلهای مردم روپر از کینه و نفرت نسبت به حکومت وقت.

کاروان وارد  کوفه شد . یکی از حاضران روایت کرده که وقتی علی بن حسین را با زنان از کزبلا آوردند دیدم که همه مردم اهل کوفه گریه و زاری می کنند .

امام سجاد ( ع) که از بیماری ناتوان بودند با صدای آهسته ای گفتند :« اینها بر ما گریه میکنن! پس چه کسی ما رو کشته است؟»

سپس حضرت زینب (ع) به مردم اشاره کردند که ساکت باشید و همه  ساکت شدند .

صحبت هاش رو با ستایش خدا و درود به رسول خدا آغاز کرد و گفت :

« ای مردم کوفه . ای گروه نیرنگ و کلک و ای بی غیرت ها . اشک چشماتون خشک نشه ، ناله هاتون آروم نگیره ! شما مثل زنی هستید که تار و پودش را بعد از اینکه محکم تافته رشته رشته کنه و از هم جدا کنه . شما قسم هاتون رو دست آویز فساد کردید . جز لاف زدن و دشمنی و دروغ چی دارید ؟ مثل کنیزک ها چاپلوسی کردن و مثل دشمن ها سخن چینی کردن و مثل سبزه ای که روی فضولات حیوانی سبز می شه یا مثل گچی که روی قبر ها رو با هاش آرایش می دن ، ظاهری زیبا و باطنی گندیده دارین .

برای خودتون بد توشه ای از پیش فرستادید که خدا را بر شما به خشم آورده و عذاب جاودان رو به اسم خودتون کردین . آیا گریه می کنین؟ آری ، گریه کنید  که شایسته گریستن هستید . زیاد گریه کنید و کم بخندید که عار اون شما رو گرفت و ننگش بر شما آمد . ننگی که هرگز نمی تونید پاکش کنید .

چگونه می تونید این ننگ را از خودتون پاک کنید که فرزند خاتم انبیا و سید جوانان اهل بهشت را کشتید . کسی که موقع جنگ سنگ شما و پشت و پناه حزب و دسته شما بود و موقع صلح موجب آرامش دل شما و مرحم گذار زخم شما و موقع سختی ها پناهگاه شما و موقع جنگ ها و ستیز ها مرجع شما بود . آن چیزی که برای خودتون پیش فرستادید بد است و آن بار گناهی که بر دوشتون گرفتید برای روز قیامت بد است . نابودی بر شما باد  نابودی!  و سرنگونی بر شما باد  سرنگونی ! تلاش شما به نا امیدی انجامید و دست های شما برای همیشه بریده شد و کالا هاتون حتی توی این دنیا ضرر کرد . خشم خدا رو برای خودتون خریدید و خواری و بیچارگی تون حتمی شد .

آیا می دونید که چه جگری از رسول خدا شکافته اید و چه پیمانی رو شکستید . چگونه پردگیان حرم رو از پرده بیرون کشیدید و چه حرمتی از اون دریدید و چه خونی ریختید؟ کار بسیار شگفت انگیزی کردين که نزديک هست از هول اون آسمونها از هم بپاشه و زمین بشکافه و کوه ها متلاشی بشه . مصیبت سخت و بزرگ و بد و کج و پیچیده و شومی هست که راه چاره نداره  و در بزرگی و عظمت مثل در هم فشردگی زمین و آسمون هست .

آیا تعجب می کنيد اگه تو اين مصيبت جان خراش از چشم آسمون خون بباره؟! هیچ مجازاتی خوارکننده تر از مجازات آخرت برای شما  نیست . و آنها ( سردمداران حکومت اموی ) دیگه از هیچ طرفی بهشون کمکی نمیشه . این مهلت شما رو مغرور نکنه و خداوند بزرگ از شتاب زدگی در کارها پاک و منزه هست و از پایمال شدن خون نمی ترسه و او در کمین ما و شما هست . »

سپس زینب اشعاری خوند که مضمونش این هست :

« چه خواهید گفت هنگامی که پیامبر صلیالله علیه و آله با شما بگوید: این چه کاری بود که شما کردید در حالی که آخرین امتهستید. خانواده و فرزندان و عزیزان من، برخی اسیرند و برخی آغشته به خون. پاداش منکه نیک خواه شما بودم این نبود که با خویشان من بعد از من بدی کنید. من می ترسمعذابی بر شما نازل شود همانند آن عذاب که قوم ارم را هلاک کرد »

سپس حضرت زینب از مردم رو برگرداند . همه مردم حیران شده بودند و دست به دندان می گزیدند .

پیرمردی که کنار من ایستاده بود و ریشش از اشک خیس شده بود دستشو به آسمون برد و گفت :

« پدر و مادرم به فدای اینها که سالخوردگانشان بهترین سالخوردگان و خردسالانشان بهترین خرد سالان و زنان آنها بهترین زنان و والا تر و بهتر از همه هستند »

 !!!یاحق

/ 7 نظر / 118 بازدید
تك تير انداز حزب الله

مطلبت خیلی زیبا بود ممنون گروه جهاد مجازی همرزم می پذیرد جهت سهیم شدن همه وبلاگ نویسان حزب اللهی در فریضه جهاد مجازی گروه جهاد مجازی همرزم می پذیرد http://vjihad.parsiblog.com/385352.htm جبروتهم تحت اقدام حزب الله عظمت انها زیر گام های حزب الله است

مريم باغ سيب

سلام اجرتان با حضرت زينب... حرفی نمی ماند برای گفتن بيش از اين...

دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب دانشگاههای سراسر

از امروز گروه هايي با نام "ناصحان" با انجام مانور "تذکر لساني" موجوديت خود را اعلام مي کنند.گروه ‏ناصحان متشکل از بسيجياني است که "آموزش هاي ويژه مربيان عفاف و حجاب" را گذرانده اند.‏ گروه هاي "ناصحان" به دنبال آماده شدن لايحه تشکيل "وزارت امر به معروف و نهي از منکر" توسط دولت، ‏تشکيل شده و به نظر مي رسد که آنها قرار است نيروي لازم براي تشکيل اين وزارتخانه را آماده کنند. مانور تذکر لساني امروز و در اولين روز از هفته "امر به معروف و نهي از منکر" در سراسر کشور به اجرا در ‏مي آيد. مجريان اين مانور گروه هايي هستند که فرماندهان بسيج آن را "گروه ناصحان" نام داده اند.‏

کودک زمستانی

سلام. خوبيد؟ امروز همش تو اين فکرم که چرا ماها فقط ۱۰ روز اول محرم رو عزاداری می کنيم و بقيش رو بی خيال ميشيم... حتی برو بچز تلویزيون هم يادشون ميره که بابا هنوز محرم تموم نشده که شماها ساز و نقاره زدن رو شروع کردين... اعصاب ديگه واسه آدم نميذارن...

گداي اهل بيت عليهم السلام

بسم الله سلام علیکم وبلاگ عمر 310 با موضوع "تهمت های عائشه به پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله" به روز شد. امیدوارم استفاده بفرمایید. عائشه: (("پیامبر عاشق رقص و آواز !!!" و "مردم به امور دنیای خود از پیامبر داناترند !!!" و "پیامبر آیاتی از قرآن کریم را فراموش کرد !!!" )) "سعی غاصبین خلافت پس از شهادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله همین بود که مقام پیامبر را در نظر مردم پایین بیاورند و از طرفی شخصیت خودشان را بالا برند...." یا علی یا علی یا علی اللهم العن الجبت والطاغوت

کودک زمستانی

سلام. ممنون از احوالپرسيتون. شما چطورين؟ با سرما ميشه چی کار کرد جز تحمل؟! البته من سرمارو دوست دارم...خيلی. هر چی باشه از گرما بهتره! . برام دعا کنيد...

اتنالنالتل